Romská Zloba Vs David Mezei a Miroslav Rusenko . +Rozhovor s Romskou zlobou .

Facebooková stránka Romská Zloba ze zabývá satirou .

( Satira (z lat. (lanx) satura – všehochuť) je označení pro umělecký, zejména literární žánr využívající komičnosti, výsměchu, karikatury a ironie ke kritice nedostatků a záporných jevů. Spisovatelé se jejím užitím vyslovují ke společenským problémům. Využívá se zejména v aforismech, epigramech, parodiích, pamfletech, komediích a fraškách. Vznikla v Římě.) …

V noha výdejích můžete vidět jak opravdu legrační a vtipné video až na videa co poukazují na závažné věci… Samozřejmě že tvoření takových vídají nese sebou rozčarovaní nejen aktérů ale i jejich příznivců … Reakce jsou někdy kladné někdy záporné samozřejmě podle toho o kom video je a čeho se to tiká .

Pár výdeji jsem viděl některé mě rozesmáli některé mě donutili k zamyšlení a tak by to asi mělo být nicméně občas slyším že romskou zlobu označují za rasistickou … Mě spíše připadá že spíše poukazuje na živé vysílaní a pak poukazuje když se v nich něco objeví nějaká nekalost nebo hloupí výrok a že se se občas na live objevují někdy opravdové perli  … Že to někoho urazí naprosto chápu … Když někoho znemožníte určitě vás nepochválí to je jasné …

Proti Romské zlobě zbrojí polovina facebooku a při hledání kdo že za tím vším stojí mnoha lidí obviňovali že to jsou oni a i já sem byl terčem jejích útoků i naše rádio .

A co na to říká Romská zloba ? Zeptali jsme se ho .

 

Proč děláte ti videa ?

Každého z nás občas nějaký rozhovor,situace,projev atd…ať už v médiích  či na sociálních sítích tzv. zvedne ze židle nebo pohorší natolik, že má potřebu a nutkání vyjádřit svůj názor, postoj, myšlenku.

 

Co stým sledujete ?

Všimněte si,že většina menšinové populace nečte,ale když řeknu nečte..tak tím myslím,že opravdu nic a pokud ano tak začíná titulky v bulvárech.a myslím že u většiny to konči.Ale na videa ..zatím koukají. Je smutné, že se nečte. Když jsem řekl svému kolegovi,že bych rád napsal knihu o tom, co se na Romfacebooku  děje tak mi na to odvětil ….A Ty jsi někdy viděl číst Roma?..Sice mě neodradil,ale měl pravdu..Přijde mi,že se postupem času vrátíme s inteligenci do 40 – 50 let.

 

Na co chcete poukázat ?

Rad vysedávám venku na lavičce a sleduji lidi, já sleduji lidi, jak se chovají, jak se tváři Jaký mají uši a tak dále, často používám ten nás? romsky humor samozřejmě ne nahlas ?. No a v posledních letech nosím skoro všude brýle, aby lidi, které sleduji to neviděli, jak je rentgenuji.

 

Děláte to z rasistických důvodu

Určíte to nedělám s rasistických důvodu, ale k některým situacím se stavím tak že to vypadá že jsem rasista? Ale zkusme vlastně popřemýšlet, jestli slovo rasista je pouze to, co odděluje majoritu od menšiny????

 

Dal jsem jedno video ven, byla v něm ožrala mlada holka, která hrubě nadávala jiným ženám do všelijakých a ukazovala tam postavu jako kdyby se chtěla prodat a chlubila se sprchou s vířivkou, vzápětí mi psala …. nechal jsem ji vyvztekat .

Vyhrožovala, že půjde k policistům a že budu platit, pak pomalu do pláče ji bylo a že její děti to uvidí atd atd, tak pak jsem začal psát i já a potom co jsem to vysvětlili poslali smajlíky, like a napsal jsem ji —- maš jen jeden život tak si ho hlídej – i když tato veta vypadá jako od nějakého poručníka, boha a já nevím co ještě, tak má daleko hlubší význam.

 

Nebo chcete poukázat na hloupost lidi a je jedno kdo to je ?

Potkal jsem lidi s vysokými školy a k životu stali akorát tak za hovno, taky lidi s vysokým i a chovali se, jak idioti, když přišli na to, že jsou vlastně nešťastný, pak hodně vymaštěných rasistu, co tvoří asi půlka světa a jsou na většina menšin s narozenou demenci no a pak jsem já obyčejný člověk, šlapka, která se neumí prodat která píše bludy.

 

A co by jste zkáza lidem

Závěr: od jisty doby co mě vrátil zpět na zem, můj život patří jemu, a tak mne i vede cestou, takže ať se potkám s kýmkoli je to, proto že on to chtěl a pokud zanechám, jak se říká v někom semínko, aby rozklíčilo k zdravému přemýšlení. To je moje radost na duši – komunikace ….

a na úplně závěr použiji jeden text z písničky :

Já tak rád dýchám pro svůj, titěrný svět,

Mám víru a s ní chci žít a zemřít.

Dál dýchám pro svět, plný rýmů a vět.

Mám víru a je mi líp.

Pod vodou

Je často tak prázdno.

Nejsem sám.

Děkujme za vyjádření romské zlobě 

 

Poslední tvorba,Video Romská Zloba

zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=PIPGbW5l8kc

 

Poslední video romské zloby vyvolalo i u Pana Rusenka rozčarovaní který se rozhodl že facebookovou stránku romské zloby nechá zablokovat a ne jen to hovoří o tom jak lidi zneužívají sociální sítí k svému prospěchu a tím naprosto souhlasím … Dále oslovuje Romskou komunitu aby přestali doinformovali lidi a aby se spojili ( no to by jsme si asi přáli všichni )  a nedělali zle na facebooku  samozřejmě to by bylo když by zmizeli live kde na sebe  lidi řvou nadávají a v neposlední řadě se obviňovali z mnoha špatností které tu ani nebudu psát …

No hlavně mě zaujalo jak pan Rusenko hovoří o vytahovaní informací z minulost a že ty nemají nic společného s přítomností … No tam bych se pozastavil, Každý z nás má nějakou minulost a jestli jsme nikdy nic neudělali špatného proč bych jsme se měli za ní stydět ? Já osobně vím o lidech, co se samy prohlašují za pastory nebo duchovní co mají za sebou kriminální minulost, nikoho nesoudím ani neobviňuji spíše naopak jestli jim to pomohlo najít boha jsem jen rád za ně.

Na druhou stranu jsem i viděl jak se někdo prohlašuje za svatého a ve jménu boha tahal z lidí peníze a co s toho plyne? jedná věc DÁVEJTE SI POZOR KOMU POSÍLÁTE PENÍZE … Ale to jsem odbočili já sem s panem Rusenkem dnes ráno mluvil a chápu ho i mě vadí když někdo někoho napadá nebo obviňuje a to poslední co bych snesl by bylo že bych nechal někoho urážet naše Romy … Proti rasizmu bojuji a bojovat budu vždy , Ale popřemýšlejme o tom co se vlastně na sociálních sítí děje a jak se spousta z nás prezentuje … osobně se občas hrozím co zase uvidím a koho kdo bude osočovat nebo na koho se zase budou dělat živé vysílaní .

Jak pan Rusenko hovoří také o tom že Romové dělají ostudu a že podporují zlo,  Tak stým naprosto souhlasím … V neposlední řadě též že nechá dvě stránky zrušit včetně romské zloby za to že uráží lidi z naší komunity  … A spoustu další věcích které najdete ve videu doporučuji si video pustit .

 

Miroslav Mario Rusenko , ohlášení o zakročení proti romské zlobě a dalších stránkám …

zdroj:https://www.facebook.com/miroslamario.rusenko/videos/3026807374104471/

text u videa
Sdílejte aby se to dostalo těm aktérů které šíří zlo po fb a dehonestuji snižují lidskou důstojnost ROM na Roma ve vlastních řadách které jdou až do extrému a jsou ovládaný nebo služebníci temných sil kde zaprodavaji svůj romský původ a celou romskou komunitu extrémním rasistum které to použiji proti celku nás Romů proto zastavme společně zlo které se šíří na sociální sítích a dostává nas do nebezpečného postavení ve které zneužiji především ty kterým se to hodí ve volebních kampaních především extremistů které si dělají jméno na Romech a o tom to je STOP ROMSKÉ ZLOBY, STOP? EXTRÉMNÍ DEHONESTACI UVNITŘ ROMSKÉ KOMUNITY, NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH FB A YOUTUBE!!! ?????

 

foto: romská zloba, https://gramho.com/media/2279323055268227301